Ohlédnutí za Mezinárodním hrnkovým sympóziem 2001  
Bohemia line
 
Východoevropskou strategii Glaverbel Group řídí Štěpán Popovič
Marie Kohoutová - Zprávy, průmysl - vydání 2/2006

Ředitelem (CEO) pro střední a východní Evropu Glaverbel Group, nadnárodní společnosti se sídlem v Bruselu, je od roku 2001 Dr. Ing. Štěpán Popovič, CSc. Postup do této významné pozice byl odrazem jeho výrazného osobního přínosu i přínosu celého teplického sklářského podniku Glaverbel Czech k vybudování perspektivního teritoriálního trhu v produkci a obchodě s plochým sklem této globální společnosti.


 
 

Belgický Glaverbel Group je dnes druhým největším evropským výrobcem plochého skla. Jeho mateřská japonská společnost Asahi Glass Company je globální světovou jedničkou v oboru. Na ruském teritoriu skupina Glaverbel nejprve vstoupila a zásadně restrukturalizovala produkci plochého skla ve sklárně v Nižním Novgorodě a dále zde vybudovala nový podnik v Klinu u Moskvy, který byl uveden do plného provozu v loňském roce. Na teritoriu střední a východní Evropy má Glaverbel vybudovanou síť agenturního obchodního zastoupení a vybudovanou distribuční síť v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku. V Ruské federaci má Glaverbel distribuční společnost Glaverbel Vostok, která zajišťuje zásobování sklem Ruska a dalších postsovětských států. Skupina Glaverbel je v Rusku v současné době největším výrobcem plochého skla a patří mu zde  přes třicet procent trhu.

Teplický Glaverbel je největším producentem aplikací plochého float skla ve střední a východní Evropě. Tržby celého konsolidovaného celku Glaverbel Czech jsou za rok 2005 odhadovány ve výši kolem 13 miliard Kč a tři čtvrtiny produkce jde do zahraničí. Trhy střední a východní Evropy - bez České republiky - se na celkových prodejích podílejí asi polovinou. V produkci Glaverbelu CZ se zvyšuje poměr výrobků s vyšším stupněm zpracování jako jsou lepená skla ve velkých formátech, sklo s tepelně izolační vrstvou, zrcadla, protipožární skla, izolační dvojskla.

 

 
   

Copyright © 2001-2003 Polyconsult, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.